четвер, 23 липня 2015 р.

Конспект уроку з навчання грамоти, 1 клас

Тема: Написання великої букви «Ґ»


Мета: навчальна – вчити дітей правильно писати велику букву «Ґ», поєднувати її на письмі з іншими буквами, закріпити навички написання рядкової «ґ»та поєднувати її з іншими буквами;

корекційно – розвиваюча – розвивати дрібну моторику, навички письма та поставу під час письма; довільну увагу, мимовільну та зорову пам'ять, аналітико-синтетичні вміння порівнювати, співставляти; розвивати фонемний слух, корегувати звуковимову;

виховна – виховувати охайність, уважність (як рису характеру).

Обладнання:
  • мультимедійна система (проектор, екран, комп'ютер);
  • сюжетний малюнок;
  • набір малюнків з написами та аналогічні їм роздільні елементи згідно методики Домана;
  • ілюстративна картка з написанням буки;
  • робочі картки з друкованою основою;
  • робочі зошити, ручки;
  • дошка.
Хід уроку:
І. Загально – корекційний етап.
1. Організаційна підготовка .
2.Нервово-психологічна підготовка.
    • Мобілізація уваги.
    • Відгадування загадки.
Я маленький і кругленький,
На одежі я завжди,
Мене в петлю вставляють
Сто разів туди-сюди. (Ґудзик)
    • Демонстрація ґудзиків.
  • Якого кольору ґудзики?
  • Якої форми ґудзики?
  1. Організація робочого місця.
ІІ. Основний етап.
1.Пропедевтична частина ( дидактична підготовка).
    • Вступна бесіда.
Що за Ґвалт зчинився
На подвір'ї зранку?
Загубила ґудзик
Ґава біля ґанку.
- Давайте допоможемо Гаві знайти ґудзик.
- Якого кольору у Гави ґудзик загубився? А якої форми?

    • Словникова робота.
- Чи знаєте, що означають словаґвалт, ґава, ґудзик, ґанок:
  • ґвалт (крик, шум, гам),
  • ґава (птах),
  • ґудзик (застібка),
  • ґанок(невелика прибудова при вході).

  • Ось наша Ґава і Ґудзик, який вона загубила. А ось той ґанок, де сталась пригода.


Ґава                                                                                  Ґудзик                                          




Ґанок  

- Уважно прислухайтесь до вимови слів ґвалт, ґава, ґудзик, ґанок. Який звук чуємо на початку? Ми вже знаємо цей звук і букву, якою він позначається на письмі!
    • Пальчикова гімнастика.
  • Тренуймо пальчики малята, щоб букви гарно нам писати.
  • Давайте покажемо ґаву:
як ґава хитає головкою, відкриває дзьобик коли їсть, а як летить.


  • Каліграфічна хвилинка. Написання рядкової «ґ».
- Пишемо паличку із заокругленням внизу справа, ведемо знизу від нижньої рядкової лінії догори до верхньої рядкової лінії і на завершення – хвилька, наче задертий догори носик.

2. Повідомлення теми і мети.
- Ви знаєте що букви бувають великі й малі. Сьогодні ми продовжимо вчитись писати букву «ґ», але вже велику.

3.Формуюча частина
  • Аналіз букви що вивчається
- Давайте уважно роздивимось велику та малу букви «Ґ, ґ»)
Порівняємо ці літери, які вони за формою (за формою однакові), а за розміром? (Різні)
  • Показ вчителем написання букви « Ґ » по елементах на дошці з коментарем.
- Починаємо писати паличку із заокругленням внизу справа на нижній рядковій лінії і ведемо знизу догори до верхньої допоміжної лінії, і на завершення така ж сама хвилька, наче задертий догори носик.
  • Виконання тренувальних вправ:
- Письмо в повітрі;
  • Обведення букви по контуру;
  • Самостійне написання букви в зошиті за коментарем вчителя.
4. Фізкультхвилинка.
Гуси гучно ґелґотали
Горобці зерно клювали.
Гуси гонять горобців,
Голубок на ґанок сів.
1. В. п.: основна стійка, ноги нарізно, руки в сторони. 14 хвилеподібні рухи руками.
2. В. п.: основна стійка. 14 нахили тулуба вперед: прогнувшись, руки назад.
3. В. п.: стійка руки в сторони. 14 нахили тулуба вліво, вправо.
4. В. п.: основна стійка. 14 присідання, руки вперед і повернення у В. п.

    • Самостійне написання вивченої букви.
    • Написання складів з буквою у картці з друкованою основою
5. Закріплення вивченого матеріалу.
  • Продовження роботи над змістом вірша І. Січовика
Що за Ґвалт зчинився
На подвір'ї зранку?
Загубила ґудзик
Ґава біля ґанку.
З дерева за нею
Ґедзь спостерігав
І порадив ґаві
Не ловити ґав.
    • Словникова робота.
- Чи знаєте, що означає словоґедзь (комаха схожа на велику муху)
    • Робота над фразеологізмами.
- А що означає вислів «ловити ґав»? — бути неуважним.
    • Робота зі скоромовкою
Дві ґави зранку ходили по ґанку.
Ґави шукали на ґанку сніданку.
Та крихти від хліба горобчик склював.
Бо Ґавам не слід було ловити ґав.
- давайте спробуємо повторити перший рядок скоромовки.
  1. - Ось наша Ґава і Ґудзик, який вона загубила. А ось той ґанок, де сталась пригода.
- Хто правильно розставить слова під малюнками.
ІІІ. Заключний етап.
  1. Підведення підсумків, оцінювання.
  2. Релаксація.
Пропоную вашій увазі переглянути мультфільм про ґудзик.
    1. Приведення у порядок робочих місць.
    2. Створення установки на відпочинок.

Немає коментарів:

Дописати коментар