середа, 29 липня 2015 р.

Методика пропедевтичної роботи з дітьми-аутистами - учнями молодших класів (За В. О. Сєднєєвою)

Пропедевтика з невербальними аутичними дітьми має подвійну мету: 

1. Формування фундаментальних загальнонавчальних навичок, спрямування уваги на вчителя, дидактичний матеріал, сидіння за партою тощо. 
2. Корекція несприятливих для навчального процесу форм поведінки. 
Робота в цей період проводиться з дитиною індивідуально. Важливим станом є розвиток потреби візуального контакту. Контакт очима дає змогу

Специфічні правила взаємодії з аутичними учнями (за В. О. Сєднєєвою):

1. Дайте дитині час для відповіді.

2. Сприймайте позитивно будь-яку спробу комунікації з боку дитини, навіть неадекватну. Не давайте неочікуваних

понеділок, 27 липня 2015 р.

Андріївські вечорниці!!!!

Ніщо так не зацікавлює дітей, як спільна діяльність з педагогами. 


Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №104 на сцені Шевченківської райдержадміністрації.
Музично-драматична композиція "Андріївські вечорниці", гурт "Пролісок" в рамках одноіменного корекційно-розвиваючого проекту. 

пʼятниця, 24 липня 2015 р.

Розвиток і корекція пізнавальних можливостей у дітей з вадами розумового розвитку засобами проектної діяльності

   Серед проблем спеціальної педагогіки завжди були актуальними питання корекційно-виховної роботи з дітьми з особливими потребами, зокрема, з вадами розумового розвитку. Пошуки оптимальних шляхів її реалізації, удосконалення форм і методів спеціального навчання, розробки нових корекційних технологій продовжуються і сьогодні. На допомогу приходять інноваційно-комунікаційні технології.

четвер, 23 липня 2015 р.

Конспект уроку з навчання грамоти, 1 клас

Тема: Написання великої букви «Ґ»


Мета: навчальна – вчити дітей правильно писати велику букву «Ґ», поєднувати її на письмі з іншими буквами, закріпити навички написання рядкової «ґ»та поєднувати її з іншими буквами;

корекційно – розвиваюча – розвивати дрібну моторику, навички письма та поставу під час письма; довільну увагу, мимовільну та зорову пам'ять, аналітико-синтетичні вміння порівнювати, співставляти; розвивати фонемний слух, корегувати звуковимову;

виховна – виховувати охайність, уважність (як рису характеру).

Обладнання:
  • мультимедійна система (проектор, екран, комп'ютер);
  • сюжетний малюнок;
  • набір малюнків з написами та аналогічні їм роздільні елементи згідно методики Домана;
  • ілюстративна картка з написанням буки;
  • робочі картки з друкованою основою;
  • робочі зошити, ручки;
  • дошка.
Хід уроку:

неділя, 19 липня 2015 р.

Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Лукачук Ірини

 Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 104




   Мій педагогічний світ - це світ інноваційних методів та технологій, за допомогою яких я можу реалізувати будь-які навчальні або виховні завдання, максимально наблизившись до життєвих ситуацій, адже тільки в таких умовах розвиток життєвих компетентностей учнів з особливими потребами (а працюю з розумово-відсталими дітьми) може досягнути найвищого результату– досягнення розумово–відсталими дітьми максимально можливого для них рівня психофізичного розвитку.
   Успішність підготовки учнів до майбутнього у значній мірі залежить від

неділя, 12 липня 2015 р.

вівторок, 7 липня 2015 р.

Урок малювання у 4 класі з використання відео майстер-класу "Малювання з натури іграшкової жабки"

Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №104.



    На уроках обґрунтовано поєдную

Відеоелементи та конспект уроку математики у 4 класі з використанням мультимедійної дошки.


"Математична мандрівка"

Множення шести та ділення на шість.

Відеоелементи уроку математики у 4 класі з використанням мультимедійної дошки. 





Конспект уроку

Тема: Математична мандрівка. Множення шести і ділення на шість.


Мета: навчальна – вивчити табличку множення шести та табличку ділення на 6, повторення переставної властивості множення та взаємозв’язку дії множення з дією ділення; закріплення часових уявлень та вміння користуватись годинником;

корекційно – розвиваюча – розвивати і корегувати логічне мислення, довільну увагу, аналітико-синтетичні вміння порівнювати, спів ставляти;

виховна – виховувати активність, взаємопідтримку, командний дух.


Обладнання:

неділя, 5 липня 2015 р.

Проект "Пісня буде поміж нас! Володимир Івасюк". Музично-хореографічна композиція "Дві скрипки"

Учні Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №104, для дітей, що потребують корекції розумового розвитку, танцюють наче справжні актори! Проект "Пісня буде поміж нас!" присвячений творчості Володимира Івасюка. Постановка Ірини Лукачук, композиція "Дві скрипки"