субота, 19 грудня 2015 р.

Музично-ритмічна та театрально-драматична діяльність як арт-терапевтичні методи корекційно-розвиваючого навчання

   Арт - терапія - це метод корекційно-розвиваючого навчання, де твори мистецтва, або сам процес їх творення, використовується як своєрідний терапевтичний фактор для передачі людських емоцій та почуттів, різноманітних проявів психічної діяльності людини. Тобто арт - терапія - це терапія мистецтвом. Цей термін був впроваджений А. Хіллом у 1938 р. як спосіб вільного особистісного самовираження.
   Корекційні можливості арт-терапії пов'язані з наданням особистості можливості для самовираження та самореалізації в продуктах творчості. В якості ще одного можливого корекційного механізму може бути розглянуто сам процес творчості як дослідження реальності, пізнання нових сторін.
   Арт-терапія являє собою сукупність психокорекційних методик, що мають відмінності та особливості, що визначаються як жанровою приналежністю до певного виду мистецтва, так і спрямованістю технологій психокоррекционного застосування.
   В даному випадку розглядається арт-терапія як метод корекції та розвитку пізнавальних можливостей дітей з особливостями психофізичного розвитку з опорою на музично-ритмічну та театрально-драматичну діяльність.

неділя, 15 листопада 2015 р.

четвер, 29 жовтня 2015 р.

Виготовлення аплікації з рослинного матеріалу «Золота рибка»

Міні- проект

"Золота рибка в акваріумі"

Даний урок сплановано у вигляді міні-проекту, що складався з кількох етапів.
Напередодні уроку художньої праці, учні мали можливість спостерігати за рибками в акваріумі, який знаходиться в кабінеті географії. Милуючись красою золотих рибок, діти дізнались багато цікавого про їх походження та різновиди. Після завершення уроку учні охоче порівнювали свої роботи із справжніми золотими рибками в акваріумі.
Мета: навчальнаознайомити учнів із способом виготовлення аплікації з листків, з домальовуванням дрібних деталей, для завершеності образу; формувати образне бачення композиції;
корекційнорозвиваючарозвивати художнє зорове сприймання, творчу уяву, дрібну моторику;
виховнавиховувати естетичний смак, відчуття прекрасного.

пʼятниця, 4 вересня 2015 р.

Сайт вчителя – це - візитна картка, яка розкриває професійну діяльність педагога. (Про створення особистих блогів педагогами)


 Формування єдиного освітнього інформаційного простору є одним із стратегічних завдань щодо розвитку системи освіти України та і в цілому світі. Фундаментом має бути інформаційна мережа, що охоплює всі ланки системи освіти, заклади, установи й органи управління ними та підготовлені користувачі.

понеділок, 24 серпня 2015 р.

15 ознак аутизму у дітей

1. Перший прояв аутизму у дітей – це практично повна відсутність зорового контакту. Дитина встановлює його вкрай рідко або робить це незвичайним чином: дивиться ніби крізь або скоса.

2. Малюк проявляє дуже мало інтересу до навколишнього світу і людей. 


3. Грається переважно

субота, 8 серпня 2015 р.

Особистісно орієнтоване навчання за психолого-дидактичною концепцією І.С.Якиманської


 Особистісно орієнтована модель навчання сьогодні розробляється багатьма вченими. З-поміж значної кількості теоретичних концепцій особистісно орієнтованого навчання передусім виокремлюється психолого-дидактична концепція І.С.Якиманськоїяка є особливо актуальною в умовах спеціальної школи для дітей з вадами психофізичного розвитку. 
   І.С.Якиманська розглядає процес учіння як індивідуально значущу діяльність окремого учня, в якій реалізується його суб'єктний досвід (досвід, здобутий дитиною самостійно, поза навчальним процесом). Роль навчання полягає в тому,

неділя, 2 серпня 2015 р.

Елементи методики М.Монтессорі


   Ім'я Марії Монтессорі відоме у всьому світі. Її унікальна методика спрямована на розвиток природного потенціалу дитини підкреслює і розвиває потенційні здібності дитини, використовуючи спеціально розроблені навчальні матеріали, та ретельно підготоване середовище, приділяючи велику увагу індивідуальним потребам дитини.
   Задача методу полягає у підготовці дитини до життя.
   Елементи методики М.Монтессорі – сприяють розвитку процесів сприйняття, допомагають

субота, 1 серпня 2015 р.

Поради педагогу, що працює з аутичною дитиною:


   Робота з аутичною дитиною - ледве не найскладніше, що є в сучасній спеціальній педагогіці. Працюючи з аутичною дитиною варто:

середа, 29 липня 2015 р.

Методика пропедевтичної роботи з дітьми-аутистами - учнями молодших класів (За В. О. Сєднєєвою)

Пропедевтика з невербальними аутичними дітьми має подвійну мету: 

1. Формування фундаментальних загальнонавчальних навичок, спрямування уваги на вчителя, дидактичний матеріал, сидіння за партою тощо. 
2. Корекція несприятливих для навчального процесу форм поведінки. 
Робота в цей період проводиться з дитиною індивідуально. Важливим станом є розвиток потреби візуального контакту. Контакт очима дає змогу

Специфічні правила взаємодії з аутичними учнями (за В. О. Сєднєєвою):

1. Дайте дитині час для відповіді.

2. Сприймайте позитивно будь-яку спробу комунікації з боку дитини, навіть неадекватну. Не давайте неочікуваних

понеділок, 27 липня 2015 р.

Андріївські вечорниці!!!!

Ніщо так не зацікавлює дітей, як спільна діяльність з педагогами. 


Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №104 на сцені Шевченківської райдержадміністрації.
Музично-драматична композиція "Андріївські вечорниці", гурт "Пролісок" в рамках одноіменного корекційно-розвиваючого проекту. 

пʼятниця, 24 липня 2015 р.

Розвиток і корекція пізнавальних можливостей у дітей з вадами розумового розвитку засобами проектної діяльності

   Серед проблем спеціальної педагогіки завжди були актуальними питання корекційно-виховної роботи з дітьми з особливими потребами, зокрема, з вадами розумового розвитку. Пошуки оптимальних шляхів її реалізації, удосконалення форм і методів спеціального навчання, розробки нових корекційних технологій продовжуються і сьогодні. На допомогу приходять інноваційно-комунікаційні технології.

четвер, 23 липня 2015 р.

Конспект уроку з навчання грамоти, 1 клас

Тема: Написання великої букви «Ґ»


Мета: навчальна – вчити дітей правильно писати велику букву «Ґ», поєднувати її на письмі з іншими буквами, закріпити навички написання рядкової «ґ»та поєднувати її з іншими буквами;

корекційно – розвиваюча – розвивати дрібну моторику, навички письма та поставу під час письма; довільну увагу, мимовільну та зорову пам'ять, аналітико-синтетичні вміння порівнювати, співставляти; розвивати фонемний слух, корегувати звуковимову;

виховна – виховувати охайність, уважність (як рису характеру).

Обладнання:
  • мультимедійна система (проектор, екран, комп'ютер);
  • сюжетний малюнок;
  • набір малюнків з написами та аналогічні їм роздільні елементи згідно методики Домана;
  • ілюстративна картка з написанням буки;
  • робочі картки з друкованою основою;
  • робочі зошити, ручки;
  • дошка.
Хід уроку:

неділя, 19 липня 2015 р.

Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Лукачук Ірини

 Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 104




   Мій педагогічний світ - це світ інноваційних методів та технологій, за допомогою яких я можу реалізувати будь-які навчальні або виховні завдання, максимально наблизившись до життєвих ситуацій, адже тільки в таких умовах розвиток життєвих компетентностей учнів з особливими потребами (а працюю з розумово-відсталими дітьми) може досягнути найвищого результату– досягнення розумово–відсталими дітьми максимально можливого для них рівня психофізичного розвитку.
   Успішність підготовки учнів до майбутнього у значній мірі залежить від

неділя, 12 липня 2015 р.

вівторок, 7 липня 2015 р.

Урок малювання у 4 класі з використання відео майстер-класу "Малювання з натури іграшкової жабки"

Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №104.



    На уроках обґрунтовано поєдную

Відеоелементи та конспект уроку математики у 4 класі з використанням мультимедійної дошки.


"Математична мандрівка"

Множення шести та ділення на шість.

Відеоелементи уроку математики у 4 класі з використанням мультимедійної дошки. 





Конспект уроку

Тема: Математична мандрівка. Множення шести і ділення на шість.


Мета: навчальна – вивчити табличку множення шести та табличку ділення на 6, повторення переставної властивості множення та взаємозв’язку дії множення з дією ділення; закріплення часових уявлень та вміння користуватись годинником;

корекційно – розвиваюча – розвивати і корегувати логічне мислення, довільну увагу, аналітико-синтетичні вміння порівнювати, спів ставляти;

виховна – виховувати активність, взаємопідтримку, командний дух.


Обладнання:

неділя, 5 липня 2015 р.

Проект "Пісня буде поміж нас! Володимир Івасюк". Музично-хореографічна композиція "Дві скрипки"

Учні Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №104, для дітей, що потребують корекції розумового розвитку, танцюють наче справжні актори! Проект "Пісня буде поміж нас!" присвячений творчості Володимира Івасюка. Постановка Ірини Лукачук, композиція "Дві скрипки"

понеділок, 29 червня 2015 р.

Методика Нумікон

Методика Нумікон


Британська методика Нумікон - це програма для формування математичних навичок у дітей, де використовується мультисенсорний підхід та застосовуються

Елементи методики казкотерапії

       Елементи методики казкотерапії 

    Елементи методики казкотерапії Т.Д.Зінкевич-Євстигнєєвої, Т.М.Грабенко – сприяють поступовому засвоєнню дітьми суспільних норм поведінки, збагачують емоційний